Skúška svadobných šiat

WGspravca

04 augusta 2023

Nekomentované

Skúška svadobných šiat

10 pravidiel pri skúške svadobných šiat

 

Pravidlo č.1: Nič nevylučujte a nechajte si poradiť

Stáva sa, že nevesta príde na skúšku svadobných šiat s presnou predstavou toho čo chce (toho, čo si myslí, že jej najviac pristane) a nakoniec si vyberie svadobné šaty o ktorých by si nikdy nepomyslela, že to budú tie pravé, pretože v nich vyzerá úžasne. Aj tie najnenápadnejšie svadobné šaty, ktoré visia na vešiaku, môžu prekvapiť a vyčariť z vás tú najkrajšiu nevestu!

Pravidlo č. 2: Skúste každý strih a štýl

Len preto, že ste niekde počuli, že princeznovské svadobné šaty sa neodporúčajú nevestám s plnými krivkami alebo že práve teraz sa svadobné šaty bez ramienok nenosia, neznamená to, že vy ich musíte vylúčiť. Vyskúšajte všetky strihy a štýly. Len tak zistíte, čo sa vám skutočne hodí a čo sa vám páči.

Pravidlo č. 3: Je OK, ak nebudete plakať

V televíznych seriáloch a reality show nám ukazujú uplakané nevesty, ktoré len ťažko ovládajú svoje emócie… Realita je však taká, že väčšine neviest nevykĺzne počas skúšania svadobných šiat ani jedna slzička a aj napriek tomu nájmu svadobné šaty o ktorých vedia, že sú tie pravé.

Ak si viete predstaviť, že v svadobných šatách, ktoré máte práve na sebe, kráčate k oltáru, fotografujete sa do svojho svadobného albumu alebo tancujete svoj prvý mladomanželský tanec – tak sú to tie pravé! Tie pravé svadobné šaty si nebudete chcieť vyzliecť a nebudete sa vedieť dočkať, kedy si ich znova oblečiete.

Pravidlo č. 4: Ak si svadobné šaty chcete kúpiť, rátajte s dostatočnou časovou rezervou

Svadobné šaty sa šijú na objednávku. Ak si svadobné šaty plánujete kúpiť, musíte rátať s časovou rezervou od 3 – do 6 mesiacov.

Pravidlo č. 5: Zbytočne sa nezneistite

Ak ste už svoje šaty našli, ďalej už nehľadajte! Je úplne v poriadku, ak tie pravé svadobné šaty nájdete hneď v prvom svadobnom salóne! Neexistuje žiadne pravidlo o tom, koľko svadobných salónov by ste mali navštíviť a koľko šiat vyskúšať pred tým, než si vyberiete tie správne. Ak ste sa do svojich šiat zaľúbili, rezervujte si ich, relaxujte a odškrtnite si tú najdôležitejšiu položku zo svojho svadobného zoznamu.

Pravidlo č. 6: Úprava svadobných šiat

99% svadobných šiat potrebuje nejaký druh úpravy, aby vám dokonale sadli. Či už je to dĺžka, šírka alebo úprava ramienok. V prípade, ak si svadobné šaty požičiavate, cena za úpravu šiat je zvyčajne zarátaná v cene prenájmu. Ak si svadobné šaty kupujete, vyčleňte si peniažky aj na úpravu šiat.

Pravidlo č. 7: Spodné prádlo je takmer rovnako dôležité ako samotné svadobné šaty

Ak sa chystáte na skúšku svadobných šiat, odporúčame vám obliecť si podprsenku bez ramienok (najlepšie v telovej farbe). Ak máte krivky, ktoré potrebujú trošku korekcie, oblečte si sťahovacie prádlo. Ak si počas vášho veľkého dňa plánujete obuť lodičky na vysokých opätkoch, na skúšku šiat si prineste topánky, ktoré majú aspoň približnú výšku opätku ako bude mať vaša svadobná obuv.

Pravidlo č. 8: Dôkladne si zvážte, koho si vyberiete za poradkyňu pri skúške svadobných šiat

Čím viac poradcov, tým viac názorov. A výsledok? Zmätená nevesta!

Prestavte si, že si vyberáte svadobné šaty pre váš najdôležitejší deň a máte so sebou kopec poradcov, z ktorých každý má iný názor, nepozná váš vkus a nevie aký máte rozpočet na kúpu či prenájom svadobných šiat. Z takéhoto „nákupného šialenstva“ sa stane nočná mora.

Aký je teda správny počet poradcov?

Na skúšku svadobných šiat vezmite svoju mamu, sestru alebo blízku priateľku, ktorá pozná váš štýl. Veď vaša mama z vás chce mať tú najkrajšiu nevestu a vaša najlepšia priateľka vám určite zle neporadí!

Pravidlo č. 9: Buďte k sebe úprimná, bez ohľadu na to, čo hovoria ostatní

Je to vaša svadba, váš veľký deň! Urobte si radosť a vyberte si svadobné šaty, ktoré vás robia šťastnou a krásnou. Vyberte si svadobné šaty, ktoré vystihujú váš štýl či už máte radi eleganciu, tradíciu, vintage alebo glamour a zažiarte. Ak budete šťastná vy, budú sa s vami tešiť aj ostatní!

Pravidlo č. 10: Na skúšku svadobných šiat sa vopred objednajte

Skúšanie svadobných šiat má byť pre nevestu nezabudnuteľným, osobným a príjemným zážitkom, ktorý si vyžaduje 1 až 2 hodinky času. Nezabudnite, že na skúšku svadobných šiat je potrebné sa vopred objednať.

Celú našu novú kolekciu svadobných šiat nájdete tu.

 

Objednajte sa na skúšku svadobných šiat už dnes a objavte svadobné šaty, ktoré si zamilujete!

 

Objednať sa na skúšku svadobných šiat

 

Späť na blog

 

Svadobný salón WEDDING GALLERY Bratislava

Hľadáte svadobné šaty, v ktorých zažiarite? U nás nájdete svadobné šaty do ktorých sa zamilujete! Svadobné šaty pre princezné aj bohémky nájdete práve teraz v našej novej kolekcii. Objednajte sa na skúšku svadobných šiat už dnes. Radi vám poradíme.

 

Objednať sa na skúšku svadobných šiat